fbpx

alerabat.com - rozwój o nowe funkcjonalności

Wzrost trendu e-zakupów sprawił, że sklepy internetowe w trosce o swoich klientów oferują wiele korzystnych okazji. Alerabat.com skupia je w swoim serwisie i umożliwia milionom użytkowników pozyskiwać atrakcyjne oszczędności.

alerabat_screen

Technologie wykorzystane w projekcie

SQL
 TypeScript  (React.js, Node.js)
MongoDB
 Redis
 React Native
AWS
Keycloak

AleRabat.com

AleRabat.com to znany na świecie serwis oferujący kody rabatowe oraz informacje o najatrakcyjniejszych promocjach i wyprzedażach z kilku tysięcy sklepów internetowych. Portal od początku zrzesza wokół siebie bardzo wielu odbiorców z Polski, a obecnie działa już w 15 krajach pozyskując kolejne rynki. Opisywany na ramach czasopism takich jak Newsweek, Forbes czy Businessweek.

Niektóre z wykonanych usług

Widoki do wtyczki
API
Automatyczne testowanie
Aplikacja mobilna
Śledzenie cen
System cashback
System sprzedaży kart podarunkowych

Wyzwanie

W ramach rozwoju serwisu AleRabat.com otrzymaliśmy od naszego klienta zlecenie oraz szereg założeń do budowy nowego rozwiązania – wtyczki do przeglądarek Chrome oraz Firefox. Naszym wspólnym celem było stworzenie narzędzia, które cechuje automatyczne wyszukiwanie i wyświetlanie użytkownikowi kodów rabatowych i promocji.

Rozwiązanie

W pierwszym etapie skupiliśmy się na stworzeniu widoków oraz interfejsu wymiany danych (API). Opracowaliśmy w efekcie rozwiązanie umożliwiające automatyczne testowanie kuponów. Od momentu wdrożenia wtyczki rozwinęliśmy ją o możliwość instalacji na kolejnych przeglądarkach, w tym Edge, Safari czy Opera. Dzięki automatycznemu wyszukiwaniu i sprawdzaniu kodów rabatowych oraz stale powiększającej się bazie zintegrowanych z wtyczką sklepów, jej użytkownicy mają możliwość robienia tańszych zakupów oraz śledzenia cen produktu.

Kolejnym powodzeniem projektu jest stworzony przez nasz zespół system cashback. Użytkownicy korzystający z tej usługi mają szansę odzyskania części pieniędzy wydanych na zakupy, co sprawia, że popularność cashbacku stale rośnie. Istotne jest również to, że zainstalowana wtyczka wykrywa koszyk w sklepie internetowym i to w nim wyświetla informacje o dostępnych kodach, jak i cashbacku.

System sprzedaży kart podarunkowych – to następny ważny krok w rozwoju serwisu alerabat.com. Umożliwia on zakup kart podarunkowych do wielu znanych i popularnych sklepów wraz uzyskaniem cashbacku przy ich zakupie.

Aby jednak sprostać potrzebom użytkowników mobilnych, w następnym etapie prac zbudowaliśmy aplikację mobilną. Użytkownicy mogą robić poprzez nią zakupy w jednym z bardzo wielu dodanych sklepów. A także jednocześnie wykorzystywać wyszukiwanie i testowanie kodów rabatowych, kupować karty podarunkowe, pozyskiwać cashback na swoje konto oraz polecać aplikację innym z możliwością uzyskania bonusów. Przejrzystość,  intuicyjność oraz kompleksowość  to cechy wyróżniające zbudowaną przez nas aplikację.

Podsumowanie

Dzięki kreatywnym pomysłom powiększa się grono jego użytkowników, a my jako wykonawcy zyskujemy doświadczenie czerpiąc satysfakcję z tworzonych narzędzi oraz przyczyniamy się do wzrostu popularności serwisu.

Effectivity Software House | Logo AleRabat | Opinia klienta

Nasza współpraca z Effectivity rozpoczęła od pojedynczego zamówienia. Wraz z rozwojem serwisu przekształciła się ona w stałą opiekę programistyczną polegającą na utrzymaniu i rozbudowie projektu w postaci usługi outsourcingu programistycznego.

Przez ten czas zaszło wiele pozytywnych zmian. Sukcesywnie zwiększamy liczbę programistów Effectivity, wypracowując jednocześnie model skutecznej komunikacji.

To, co cenimy sobie najbardziej to możliwość bezpośredniej komunikacji, szybkie reagowanie na potrzeby serwisu, pomoc w jego rozbudowie, a przy tym zaangażowane podejście chłopaków. Polecamy zarówno współpracę z Effectivity, jak i samą usługę outsourcingu dla tych wszystkich, którzy chcą zadbać o rozwój swojego projektu bądź produktu.

Rafał Kopyto CEO AleRabat.com Sp. z o.o.

Technologie, na których pracujemy

Stosujemy technologie, w których mamy duże doświadczenie, co pozwala proponować klientom sprawdzone rozwiązania oraz dbać o bezpieczeństwo i stabilność tworzonych projektów.

Skonsultuj z nami swój projekt!

Zadzwoń lub napisz wiadomość, daj nam znać, jaki projekt rozwinie Twój biznes.

Przejdź do kontaktu