fbpx

Posadzimy.pl

Zdecydowanie zachęcamy firmy, jak i pojedynczych użytkowników do włączenia się w projekt Posadzimy.pl i zaznaczenia w nim swojej obecności poprzez zasadzenie drzew.

posadzimy.pl-screen

Technologie wykorzystane w projekcie

React.js
PHP

Posadzimy.pl

Posadzimy.pl to nie tylko nazwa spółki, lecz przede wszystkim jej proekologiczny projekt umożliwiający sadzenie drzew w polskich lasach. Usługa ta skierowana jest do osób indywidualnych oraz firm, najczęściej łączona z ich osobistymi intencjami bądź marketingowymi celami. Od 2019 roku – wtedy to odbyło się pierwsze sadzenie – wszyscy zaangażowani w projekt przyczyniają się do jego sukcesu, czyli powstawania nowych połaci lasów.

Niektóre z wykonanych usług

Panel klienta
Panel admina
Strona internetowa
API

Wyzwanie

W ramach rozwoju Posadzimy.pl, otrzymaliśmy zlecenie na stworzenie całego systemu sadzeń. O ile strona www i panel klienta już istniały, to panel administratora oraz API jeszcze nie. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że będziemy bazować na swoim kodzie, ze względu na pewność jakości projektu, a także na wybrane technologie oraz dalszy rozwój systemu.

Rozwiązanie

Przepisaliśmy panel klienta przy użyciu technologii React.js oraz stronę internetową opierając ją o CMS WordPress. Następnie, dzięki dedykowanym makietom oraz grafikom przygotowanym przez zespół klienta, mogliśmy od razu przejść do etapu kodowania oraz programowania.

Jak wspomnieliśmy wyżej, sadzenie drzew możliwe jest dla osób indywidualnych, jak i dla firm. Właśnie z myślą o firmach powstał dedykowany panel klienta, który umożliwia przedsiębiorcom na skorzystanie z dopasowanych funkcjonalności, w tym:

– zarządzanie zamówieniami drzew (tworzenie nowych sadzeń, dodawanie drzew do sadzeń),
– możliwość generowania i personalizowania certyfikatów potwierdzających sadzenia,
– wgląd w listę wszystkich dokonanych płatności,
– możliwość osadzenia widgetu na własnej stronie www, potwierdzającego liczbę zasadzonych przez firmę drzew,
– edycję strony firmowej wraz z danymi do faktury i osobami kontaktowymi,
– i wiele więcej.

Ponadto, wszystkie firmy mające swoje konto w panelu klienta, posiadają również swoją indywidualną podstronę na stronie internetowej Posadzimy, na której każdy użytkownik może zobaczyć liczbę zasadzonych przez firmę drzew.

Kolejną częścią systemu, którą stworzyliśmy, było API. Z jednej strony ułatwiliśmy zadanie firmom, chcącym skorzystać z możliwości sadzenia drzew poprzez integrację (np. w celach marketingowych – sadzenie drzew w imieniu klientów za zakup produktu bądź usługi). Z kolei nam jako wykonawcom, API jest niezbędne do przekazywania danych pomiędzy panelem klienta, panelem admina oraz WordPressem.

Oczywiście, aby nasz klient mógł sprawnie zarządzać całością systemu, stworzyliśmy również szczegółowy, ale jednocześnie intuicyjny panel admina. Podzielony na zakładki umożliwia wykonywanie różnorakich działań, w tym: personalizację maili, generowanie i edycję certyfikatów, tworzenie voucherów dla klientów czy dodawanie akcji sadzeń. Wgląd w opłacone zamówienia oraz pełna edycja danych również zostały zawarte w interfejsie.

Po każdym z poszczególnych etapów, a także w ich trakcie, testowaliśmy każde zrealizowane zadanie poprawiając na bieżąco to, co wymagało dopracowania.

Podsumowanie

To właśnie optymalizacja i automatyzacja systemu umożliwia wszystkim w łatwy i przyjemny sposób sadzenie drzew. Potwierdzeniem słuszności wspólnego celu – dbania o nasze środowisko i planetę są, zwiększające się rankingi sadzeń. Dzięki takim działaniom już teraz możemy cieszyć się z zalesionych terenów i płynących z nich naturalnych korzyści.

Oczywiście nie tylko chwalimy tę inicjatywę, ale również  bierzemy w niej udział – Effectivity ma już ponad 50 posadzonych drzew, z czego niezmiernie się cieszymy.

Dlatego też zdecydowanie zachęcamy firmy, jak i pojedynczych użytkowników do włączenia się w projekt Posadzimy.pl i zaznaczenia w nim swojej obecności poprzez zasadzenie drzew.

Technologie, na których pracujemy

Stosujemy technologie, w których mamy duże doświadczenie, co pozwala nam proponować klientom sprawdzone rozwiązania oraz dbać o bezpieczeństwo i stabilność tworzonych projektów.

Skonsultuj z nami swój projekt!

Zadzwoń lub napisz wiadomość i opowiedz nam, jak chcesz rozwinąć swój biznes.

Przejdź do kontaktu